close
    Ever buy one (or more) of those prepackaged meals? You know, all the ingredients and you do the work?

    I signed up because the food is excellent, gets me into the kitchen and busy with the outcome, delicious and as homemade as it could get. No measuring, no guessing, just chop,bake,fry and serve. About $9 a plate and very enough. Am I lazy? No! I’ve wracked my brains for what to cook and cook how? Everybody is happy and that’s worth a few bicks to me....  What do you think? We can’t all be CB.........

    +1  Views: 59 Answers: 4 Posted: 6 days ago

    4 Answers

    ....no

    Sure. Why not ? 

    I love my subscription to one of those meal services.  The ingredients are fresher and higher quality than I can buy in the store.  The recipes are creative and constantly introduce me to new, delicious combinations.  There's no waste.  The packaging is recyclable or biodegradable. What more could I want?!

    I love my subscription to one of those meal services.  The ingredients are fresher and higher quality than I can buy in the store.  The recipes are creative and constantly introduce me to new, delicious combinations.  There's no waste.  The packaging is recyclable or biodegradable. What more could I want?!

    MJAZ

    Oops, sorry. I don't know why this posted twice.


    Top contributors in Uncategorized category

     
    ROMOS
    Answers: 18328 / Questions: 153
    Karma: 1089K
     
    Colleen
    Answers: 47537 / Questions: 115
    Karma: 953K
     
    country bumpkin
    Answers: 10855 / Questions: 156
    Karma: 790K
     
    jhharlan
    Answers: 9784 / Questions: 1058
    Karma: 723K
    > Top contributors chart

    Unanswered Questions

    441233
    questions
    708162
    answers
    503922
    users