close
    if 40 pounds sell for $35.00 how much per pound?

    if a fourty pound box of dasheen sells for $35.00. How much per pound.

    +1  Views: 495 Answers: 3 Posted: 13 years ago

    3 Answers

    40lb div by 35./lb=1.14/lb
    35 divided by 40 is .87
    $00.835 per pound! I think


    Top contributors in Small Business category

     
    ROMOS
    Answers: 60 / Questions: 0
    Karma: 3015
     
    country bumpkin
    Answers: 40 / Questions: 0
    Karma: 2595
     
    Colleen
    Answers: 133 / Questions: 0
    Karma: 2505
     
    Benthere
    Answers: 4 / Questions: 0
    Karma: 1770
    > Top contributors chart

    Unanswered Questions

    qh88betapp1
    Answers: 0 Views: 8 Rating: 0
    8kbet
    Answers: 0 Views: 9 Rating: 0
    mbshopvn
    Answers: 0 Views: 9 Rating: 0
    365ggus
    Answers: 0 Views: 7 Rating: 0
    Post Tensioning wedges and barrels,
    Answers: 0 Views: 7 Rating: 0
    Post Tensioning wedges and barrels, pre
    Answers: 0 Views: 7 Rating: 0
    What are the latest restaurant wallpaper trends?
    Answers: 0 Views: 14 Rating: 0
    > More questions...
    488093
    questions
    724831
    answers
    819890
    users