close
    If I bought 42 apples for $10.00, how much does each apple cost?

    +1  Views: 503 Answers: 5 Posted: 14 years ago

    5 Answers

    This is very simple math homework.  Give it a try yourself.  That is called LEARNING!

    Better save one for your teacher so she won't ask if someone helped you with your homework.

    its called divide !!!

    It start by doing your own homework if you want to learn! [ take 42aplles divide it by $10.00] therefore each apple will cost ???


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


    4

    Do I look like I really care???



    Top contributors in Mathematics category

     
    ROMOS
    Answers: 313 / Questions: 0
    Karma: 13510
     
    Colleen
    Answers: 367 / Questions: 0
    Karma: 6890
     
    country bumpkin
    Answers: 96 / Questions: 0
    Karma: 6240
     
    Bob/PKB
    Answers: 220 / Questions: 2
    Karma: 5030
    > Top contributors chart

    Unanswered Questions

    CPC188
    Answers: 0 Views: 8 Rating: 0
    v79com
    Answers: 0 Views: 10 Rating: 0
    win799innet
    Answers: 0 Views: 11 Rating: 0
    GD LUX
    Answers: 0 Views: 12 Rating: 0
    GD LUX
    Answers: 0 Views: 12 Rating: 0
    2v79com1
    Answers: 0 Views: 11 Rating: 0
    longgiangme1
    Answers: 0 Views: 16 Rating: 0
    xoso888cc1
    Answers: 0 Views: 13 Rating: 0
    > More questions...
    577206
    questions
    780987
    answers
    949466
    users