2 Answers
If a pound (16 oz) of scent costs $1.75, you divide the cost by the number of ounces. $1.75/16 will give you the per ounce cost. For an 18 oz. candle, multiply the per ounce cost by 18; for 20 oz. multiply by 20.
It looks like 1 ounce is about $0.11. 18 oz candle = $1.98 20 oz. candle = $2.20
11 years ago. Rating: 3 | |
Top contributors in Uncategorized category
Unanswered Questions
massage centre in mysore
Answers: 0
Views: 6
Rating: 0
Monitor: output: memory card
> More questions...
Answers: 0
Views: 8
Rating: 0