close
    how many cm in 537 mm

    0  Views: 859 Answers: 2 Posted: 14 years ago

    2 Answers

    53.7

    By convention,


    10 mm = 1cm


    So, 1 mm = 1/10 cm


    Hence, 537 mm = 537/10 cm = 53.7 cm


    i.e. 537 mm = 53.7 cm


    Hope this helped you to some extent.


     



    Top contributors in Mathematics category

     
    ROMOS
    Answers: 313 / Questions: 0
    Karma: 13510
     
    Colleen
    Answers: 367 / Questions: 0
    Karma: 6890
     
    country bumpkin
    Answers: 96 / Questions: 0
    Karma: 6240
     
    Bob/PKB
    Answers: 220 / Questions: 2
    Karma: 5030
    > Top contributors chart

    Unanswered Questions

    cổng game Zowin
    Answers: 0 Views: 5 Rating: 0
    999bet monster
    Answers: 0 Views: 9 Rating: 0
    Cong Ty san xuat my pham
    Answers: 0 Views: 6 Rating: 0
    https://iwini.net
    Answers: 0 Views: 6 Rating: 0
    Luxury Banff Private Van Tours
    Answers: 0 Views: 7 Rating: 0
    v793infov
    Answers: 0 Views: 8 Rating: 0
    > More questions...
    575380
    questions
    780809
    answers
    944710
    users